Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Jeśli szukasz aparatu do masażu uciskowego, kliknij tutaj.

Presoterapia to technika masażu, której celem jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to zbiór rozmaitych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz obrotowych, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również punktu ucisku.

Maszyna do drenażu limfatycznego – presoterapia bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie wykorzystywane są aparaty do presoterapii symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory mankiet uciska kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację limfy. Jest sporo zaleceń do korzystania z zabiegu presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu bądź wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, najczęściej jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Mobilny sprzęt CarePump do presoterapii w domu

Szerokie możliwości użycia urządzeń do drenażu limfatycznego przyczyniło się mocno do rozwoju tych aparatów. Obecnie osoby cyklicznie stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki mobilnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez problemu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samodzielnie, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. zakrzepica bądź choroba nowotworowa, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Similar Posts