Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Oczyszczacze powietrza – dlaczego warto je kupić?

Problem zanieczyszczenia atmosfery zagościł już w świadomości każdego Polaka i z rzadka bywa marginalizowany. Mieszkańca Polski mają świadomość, że jakość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma istotny wpływ na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie będą wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy powinien zadbać o swoje zdrowie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka na krajowym rynku

Im bardziej rozwinięty region, tym bardziej prawdopodobne jest ryzyko występowania znacznego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój wielu chorób układu oddychania podatni są szczególnie rezydenci dużych miast oraz terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery spore ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w znacznym stopniu zredukować szkodliwy wpływ pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych uznanych producentów, jak przykładowo Airdog, Wood’s bądź Meaco, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów, zatem nie jest to w tej chwili nowość na naszym rynku. Co ważne, poza filtrowaniem z atmosfery drobinek pyłu, często mają one też inne pożyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły oraz drobnoustroje

Oczyszczacze powietrza dostępne są w kilku rozmiarach, w związku z tym bez trudu dostaniemy sprzęt odpowiednie do określonej objętości pomieszczenia. Oczyszczacze są niezbyt duże, zatem bez ograniczeń daje się przesunąć je pomiędzy pomieszczeniami. Poza odfiltrowywaniem z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wyłapują one dodatkowo grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą być źródłem licznych reakcji alergicznych czy też chorób, a także niebezpieczny benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy we wnętrzu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie zapewnia mocniejszy sen. Niektóre urządzenia mają także czujniki ostrzegające o obecności CO2. Kupno oczyszczacza powietrza zaleca się zwłaszcza osobom cierpiącym na alergie.

Similar Posts