Wszystko o zdrowiu

Polski psycholog w UK – imigrant może liczyć na pomoc

Po więcej informacji o psychoterapii UK kliknij w to miejsce.

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej i otwarciu zagranicznych rynków zatrudnienia na naszych rodaków, Polacy chętnie poczęli wyjeżdżać na Wyspy. Dzisiaj z uwagi na Brexit fala emigracji praktycznie zanikła, ale ciągle nie brak chętnych do pracy bądź rozpoczęcia nauki właśnie w UK. Niestety pobyt w Wielkiej Brytanii może wywoływać szereg utrapień, z którymi trudno jest sobie poradzić bez pomocy specjalisty wyjątkowo.

Polski psycholog w UK – z jakiego rodzaju utrapieniami się upora?

Przebywanie w Wielkiej Brytanii oraz mająca z tym związek rozłąka z rodziną, a także zatrudnienie w obcym kraju, mogą rodzić mnóstwo komplikacji, którym bardzo trudno jest podołać. Separacja z bliskimi nierzadko powoduje bardzo dużą sytuację stresową. Do tego nieraz dochodzą także trudności z otrzymaniem etatu lub integracją z nowymi współpracownikami. Brak znajomości języka, który ciągle jest dość często spotykany, sprawia, iż w krótkim czasie dochodzi do odizolowania się od kolegów , z którymi się pracuje. A stąd już tylko niewielki krok do utrudniających codzienne funkcjonowanie wahań nastroju czy nasilenia zachowań o charakterze agresywnym. Zachowania tego rodzaju naprawdę ciężko jest poskromić bez pomocy psychologicznej. Dlatego nie należy bać się sięgania po wsparcie profesjonalisty. Sesja z psychologiem okazuje się być najlepszym rozwiązaniem.

Polskojęzyczny psycholog w UK – jak przebiega taka rozmowa?

Każda rozmowa ze specjalistą ma miejsce w bezpiecznej atmosferze i dyskretnej. Nie trzeba obawiać się, że historie , które zostały opowiedziane w czasie sesji będą powierzone kolejnej osobie. Na psychologu spoczywa wszak obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, a zwolnić z niej może tylko sąd. Psycholog jest osobą, przed którą nie należy skrywać swoich kłopotów oraz niedoskonałości – jego zadaniem jest pomoc w ich przezwyciężeniu. Psycholog instruuje, jak radzić sobie ze stresem, jak również pokazuje po czym rozpoznawać sytuacje o charakterze konfliktowym. Polski psycholog w UK to bardzo dobry wybór. Sesja odbywa się po polsku, za sprawą czego przebiega sprawniej i bardziej swobodnie. Osoba, która przychodzi z problemem nie musi bowiem obawiać się tego, czy będzie zrozumiana i czy sama właściwie zrozumie to, co radzi jej specjalista.

Kontakt z nami:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339

Similar Posts