Wszystko o zdrowiu

Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

Laserowa korekcja Kraków. Uzyskaj więcej informacji na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, wygoda na co dzień czy dostęp do różnych zawodów – to zaledwie niektóre z powodów, które skłaniają wiele osób do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach stale wzrasta, na co wpływ ma zapewne coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia) oraz nadzwyczaj nikłe ryzyko potencjalnych powikłań. Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Liczne badania udowadniają bowiem, że nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do dużo poważniejszych komplikacji, gdyż są czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie oraz jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się co trzeci mieszkaniec Europy.

Laserowa korekta wzroku – na czym polega?

Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku można osiągnąć znakomite rezultaty. Zmniejszając jej obwód oraz unosząc środek, można z kolei usunąć dalekowzroczność. Aktualnie bardzo popularnym typem lasera używanego podczas procedur korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie impulsy podczerwieni. Pozwala to na dokonanie dokładnego modelowania, a zarazem zmniejsza ryzyko uszkodzenia pozostałych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo argumentów. Najważniejsze to przede wszystkim dokładność, mała inwazyjność, skuteczność, a także niskie ryzyko komplikacji. Trzeba wspomnieć również o tym, że zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, trzeba być przygotowanym na to, iż w poniektórych sytuacjach lekarz może odmówić jego wykonania. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza nieukończony 21 roku życia, ciążę oraz karmienie piersią, schorzenia oczu takie jak zaćma, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe czy choroby autoimmunologiczne.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Similar Posts