Wszystko o zdrowiu

Presbiopia czyli starczowzroczność – przyczyny i leczenie

Tu uzyskasz więcej informacji o starczowzroczności.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z często występujących procesów powiązanych bezpośrednio ze starością. Jej symptomem jest pogarszanie się widzenia w bliży, co praktycznie przeszkadza w rozwiązywaniu krzyżówek, czytaniu gazet, korzystaniu z telefonu komórkowego lub komputera, a także wykonywaniu szeregu powszednich czynności. Presbiopia jest rezultatem osłabienia zdolności akomodacji oka albo jej zupełnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być przepisanie szkieł korekcyjnych, niemniej jednak rodzi to sporo komplikacji. Szkła do bliży utrudniają widzenie dali, okulary progresywne na ogół nie są tanie, natomiast modele dwuogniskowe najczęściej nie są komfortowe. Lepszym rozwiązaniem może być zatem wyeliminowanie starczowzroczności w trakcie zabiegu.

Leczenie presbiopii – wykonuj bez przeszkód powszednie aktywności

Jak już nadmieniliśmy, leczenie starczowzroczności pozwala ustrzec się licznych problemów przy wykonywaniu codziennych, najłatwiejszych czynności. Ludzie mający to schorzenie (należy zaakcentować, że w niektórych przypadkach pierwsze symptomy starczowzroczności manifestują się już po 40 roku życia) mają trudności z czytaniem bądź korzystaniem z laptopa, a także dokonywaniem zakupów (właściwie uniemożliwia przeczytanie etykiety artykułu) bądź podróżami komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem planów jazdy). Dodatkowo, w przeciwieństwie do miopii, presbiopia nie jest rekompensowana przez zdolność ostrzejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie szkieł korekcyjnych okazuje się dla osób cierpiących na tę chorobę niewygodne. Trzeba też pamiętać, iż wada ta się nieustająco pogłębia, a każde następne 2 lata lata przynoszą zwykle pogorszenie widzenia w przybliżeniu o 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – likwidacja wady w trakcie jednego zabiegu

Oprócz korekty za pomocą szkieł korekcyjnych, dostępne jest również leczenie starczowzroczności z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność zakładania okularów. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są również drogą ku temu, żeby w czasie pojedynczego zabiegu całkowicie uwolnić się od wady w obu oczach.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Similar Posts