Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Więcej informacji o listwach drewnianych.

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To na pewno dostateczny argument, aby nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i świetnie komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Similar Posts