Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Zobacz, gdzie nabyć okiennicę wewnętrzną

Projektując wystrój wnętrza, rzadko przeznacza się dużo uwagi na dekorację okien. Przeważnie decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, to znaczy zasłony oraz firany, które niekiedy łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Z czego produkowane są okiennice wewnętrzne typu shutters

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się i można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, w zależności od potrzeb domowników. Wykonuje się je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), jak również z drewna. Shuttersy instaluje się zwłaszcza na oknach, niemniej jednak rewelacyjnie sprawdzają się również na drzwiach i w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w polskim budownictwie widuje się nadal dość rzadko, ale każdy z nas na pewno przyjrzał się im w telewizji bądź w kinie, ponieważ tego typu okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w Australii oraz RPA.

Shuttersy – regulacja ustawienia lameli bez pomocy sznurów

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko doskonale wyglądają, lecz mają też zastosowanie. Za ich pomocą można pasywnie regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem hamować gromadzenie się ciepła w pokojach, a zimą – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z licznymi stylami wnętrz i da się je umieścić je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom nadzwyczaj stylowy wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości posesji. Warto także zaakcentować, że okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez pomocy sznurów, co posiadacze psotliwych psów i kotów oraz rodzice małych dzieci, które zagmatwać zwisające żyłki, uznają zapewne za dodatkowy atut.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Similar Posts