Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Chcesz kupić panele podłogowe? Sprawdź http://tinyurl.com/hm2ehfw.

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie łatwe i każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na suchym podłożu – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – powinieneś poczekać czterdzieści osiem godzin, aż dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to zaczynając od kąta pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż później producent może nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je prostopadle względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał żadnych problemów.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Podobnie jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w pomieszczeniu. Musisz zatem zostawić szczeliny przyścienne o szerokości minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, jeśli zamontujesz też listwy podłogowe.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Similar Posts