Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Sprawdź wizualizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Jednak ten element osłony okiennic można wykorzystać także w europejskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w licznych sytuacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – wyraźnie zwiększają estetykę pokoju

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą miały dwie funkcje – ozdobną oraz praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, iż pięknie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, ponieważ to w salonie ludzie przesiadują sporą część dnia, a także podejmują tu gości. Dlatego więc warto zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale równocześnie komfortowe. Opcja zmiany kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła wpadającego do wnętrza, co umożliwia np. pełne jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę zobaczyć film, albo jego lekkie ściemnienie, kiedy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – wyjątkowo łatwe czyszczenie

Swoboda kontroli wnikania promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak też z innego powodu – dzięki nim można skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która ma jak wiadomo niebagatelny wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych zimą dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei latem łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Poza tym takie okiennice lepiej chronią przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdkach firanek, a ich mycie jest bardzo proste i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się również w kuchni, w pokoju dziecięcym czy w łazience.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Similar Posts